הבית היהודי השלם

סקר

הייתם רוצים עוד אישה?

הצגת תוצאות

Loading ... Loading ...

תוצאות הסקר!

למעלה מ 60% מקרב הגברים ו 35% מקרב הנשים בעד

רשימת תפוצה

הכי נצפים היום

גבר די מיואש

ראשי פורומים פורום שאלות גבר די מיואש

תגיות: 

הדיון הזה מכיל 6 תגובות, ויש לו3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אדמין לפני 4 שנים, 6 חודשים.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #626 תגובה

shalom
    משתתף

שלום
    אני נשוי עם 5 ילדים
    ואנחנו על סף גירושין
    למעשה מה שמחזיק את הבית שלנו זה הילדים…
    שנינו אוהבים את הילדים מאד, הילדים קשורים אלינו מאד, וזה ישבור להם את הלב אם נתגרש.
    מצד שני אין קשר בינינו… ואני לא יכול לחיות כך, וגם אסור לחיות כך (אסור להיות שרוי בלא אישה עי' בשו"ע ריש אה"ע). (היא כן יכולה לחיות כך וזה לא מפריע לה)
    אני חשבתי על פתרון שלא נתגרש ממש אלא נמשיך כלפי חוץ לחיות כאילו אנחנו נשואים, ואני אמצא לעצמי אשה אחרת שאתה יהיה לי קשר אמיתי, ואיתה אני אפגש מדי פעם.
    בשביל להתיר דבר כזה מוכרחים כמובן לקדש את אותה אשה, ונמצא שהתחנתי עם 2 נשים. אבל בעצם אני לא נשוי עם 2. אני נשוי עם אחת בלבד, ועם השנייה אני "תקוע".
    למה אמור להיות לאשתי אכפת שאקדש אשה אחרת ואפגוש אותה מדי פעם אם ממילא אין קשר בינינו? אם נתגרש גם כן אני לא אוכל להתחתן עם אשה אחרת?
    למעשה היא מסכימה ולא מסכימה, אין ולאו ורפיא בידה. וגם אני יודע שהרעיון שלי הזוי, אבל מה לעשות, לפעמים כשאין ברירה חולמים גפ על רעיונות הזויים.
    מבחינה הלכתית יש כמה בעיות:
    1. חרם דרבינו גרשום – אין לי, אני ספרדי.
    2. התחייבות של הבעל בכתובה – כיון שאשתי במצב של מורדת אין לה זכויות של כתובה. הרי ודאי לא יעלה על הדעת שאשה תחייב את בעלה לא לישא אשה אחרת מחמת חיוב עונתה, בזמן שהיא לא הולכת בכלל למקווה! מצד שני יתכן שצריך פסק בית דין להחיל עליה חלות מורדת. זה דבר שלא נתברר לי עדין.
    3. שבועה – קשה לחייב אותי מחמת השבועה. הרי השבועה היא לקיים מה שכתוב בכתובה. וגם שבועה אפשר להתיר. אמנם השבועה היא על דעת "המקום והנשבעים באמת", אבל הרי לצורך מצוה מתירים גם שבועה כזאת, שודאי מסכימים המקום והנשבעים באמת שאדעתא דהכי לא נשבע, וגם כאן הרי אין לי היתר להישאר כך.
    4. אי יכולת לפרנס – עפ"י הלכה אסור לישא אשה שניה אם אין לו מספיק כסף לפרנס את שתיהן. לכאו' הפיתרון לזה הוא לקדש את האשה השניה "על מנת שאין לך עלי שאר וכסות", שכל דבר שבממון תנאו קיים.

הגרע"י ביבי"א שמצוטט כאן כותב בעיקרון את מה שאמרתי על אשה כמו אשתי, אלא שהוא כותב כך רק במקרה שהגיעו לבית דין והאשה לא מסכימה לקבל גט, ואז ביתדים הוא שמתיר לו לישא אשה שניה, אבל לכאורה אם היא מסכימה להישאר לחיות כך בלי גט, אין סיבה שיהיה חיוב דוקא לגרש אותה.

מבחינה מעשית קשה מאד למצוא אשה יראת שמים שתסכים לחיות עם איש נשוי "מהצד", גם אם הוא מותר הלכתית, ובמיוחד שקשה מאד לשכנע אותה שבאמת הדבר מותר, הרי הדברים לא מקובלים בכלל, אף אחד לא עושה כך, ואין רב שיחתום לי שמותר.
    אבל זה כל כך חבל!

#65352 תגובה

אדמין
    Keymaster

בס"ד

בעזרת השם תחזור עטרה ליושנה ותזכה להתחתן עם אישה שנייה.

השם הטוב יעזור לך לעבור את הנסיונות שאתה נימצא בהם.

והעיקר אל תתייאש מהרחמים בשום פנים ואופן, ותרבה בתפילה עלייך ועל בניו של מקום הנימצאים במצב כמו שלך או דומה לשלך המצריך אישה שנייה, וכל המתפלל על חברו נענה תחילה.

בהצלחה..

#65366 תגובה

אלמוני

שלום לך
    יש מצוה בתורה ששמה גירושין.
    אני עברתי תהליך בדיוק כמוך ונשוי באושר כמה שנים והילדים גדלים יפה מאוד.
    אל תחשוש , מי שניזוק זה אתה והקב"ה כי בשמיים יש צער כאר שני בני הזוג מקבעים מצב לא בריא בינהם. שיסתדרו או שיתגרשו .
    הילדים שלכם צריכים לראות מודל בריא של זוג נשוי בהקדם האפשרי.
    זה גורם צער לקב"ה להשאיר מצב זה איך שהוא.
    ולא לחינם אמר רבי עקיבא כי מצוה לגרש אישה אפילו מצא יפה הימנה ( מה רבי עקיבא לא חשב על הילדים?????) אלא שמעלת זוג החי בהרמוניה היא גדולה יותר מתחושות הילדים.
    לכן תגיעו להסדרי ראיה ומזונות בהקדם האפשרי, תן לה גט וצא למצוא אשה יפה ממנה וטובה . יש רבות כאלה בחוץ…
    כל מה שאמרתי וכתבתי זה מנסיון אמיתי ולא מדרשות ופלפולים.
    חזק ואמץ אל תערץ ואל תחת כי עמך ה' אלוקיך בכל אשר תלך. ( יהושע א)

#65364 תגובה

shalom
    משתתף

תודה לכל המעודדים!

אני לא "באמת" מיואש
    יש מציאות, יש נסיונות, ואלוקים שם אותי בתוכה כדי שאני אתמודד.
    אנחנו נעבור את זה, נחזיק חזק, ונעשה מה שאנחנו חושבים שרצונו יתברך

היאוש שלי הוא רק על הפיתרון המסוים הזה של לקחת אשה שניה.

לגבי גירושין – המצב בינינו לפני הילדים לא נורא! אנחנו אמנם רבים קצת אבל לדעתי בסך הכל יותר טוב בשבילם שנישאר יחד. מצד שני אם לא תהיה ברירה זה מה שאני אעשה.
    זו חובתי ההלכתית.
    לצערי אין הגדרה מדויקת בהלכה כמה זמן המצב יכול להישאר כך.

ורציתי רק להדגיש, אין הלכה כר' עקיבא! אסור לגרש את אשתו אם מצא נאה הימנה, וההיתר היחיד הוא אם היא רעה בעיניו, כגון שהקדיחה תבשילו. וגם אז לא ראוי למהר לעשות כן ומזבח מוריד עליו דמעות, ונקרא בוגד וכו'.
    לא עושים דבר כזה בשביל סיבות חלשות אלא רק בהכרח גמור, או באישה רעה שאז מצוה לגרשה. אישה רעה נחשבת מי שמידותיה רעות והיא עושה לבעלה פרצופים או שמקללת אותו.
    הכל כתוב במפורש בשו"ע ובנו"כ. ע"ש.

#65380 תגובה

אלמוני

הילדים מרגישים את כולכם לא רק את מה שאתם משדרים במודע.
    זה מצב לא בריא, עדיף להסביר להם ולהפרד בנחת ובנעימות (כמה שניתן).
    כשהאישה תראה שכך הם פני הדברים, אולי זה יתן לה מוטיבציה ללכת ליעוץ.
    מי יודע אולי עוד אפשר לתקן קצת

#65379 תגובה

אלמוני

אתה חפץ באשה שתספק את רצונותיך… ואין כאן שום חשיבה אמיתית על הבית ועל הנשים ועל הילדים… זו לא משפחתיות וגם לא יהדות אלא אנוכיות טהורה.

אפשר למצות את הפוסט שלך כך- אישתי לא שוכבת איתי אביא אחת נוספת או שלא אשלם לה מזונות (או שאכריח אותה לשכב איתי באמצעות בית דין)
    בושה.

התגובה נערכה על ידי אדמין
    נשמח אם החברים יגיבו בשפה יפה
    #65381 תגובה

אדמין
    Keymaster

בס"ד

דניאל ואתה כן חושב על הילדים על האישה?

הרי ברור שבמצב שהאישה לא רוצה להיות עם בעלה ולא משנה הסיבה נפשי בריאותי, אז הפתרון הוא גירושים. ולעזוב אותה לאנחות וכו.. ולשיטתך אתה גוזר את גזר דינה להיות בודדה עד סוף ימיה כי מי יתחתן עם אישה שלא יכולה להיות עם הבעל?

אבל הבעל לא רוצה לעשות צעד כזה, ובכל זאת זאת אישה שהוא אוהב אישה שמגדלת את הילדים שלו וכן הוא רוצה להמשיך להיות קרוב אליה ולהשגיח עליה ועל הילדים וכו..

אז כן פתרון של עוד אישה יכול לפתור לו את הבעיה מאוד. גם הראשונה שהיא כניראה חולה נפשי/בריאותי תהיה תחת השגחתו וגם הילדים שלו.

וגם תהיה לו עוד אישה שאיתה הוא יוכל לשמור את מצוות התורה שמירת הברית. ולהמשיך במצוות פריה ורביה.

אז מי יותר מתחשב? אתה שרוצה שהוא יזרוק את הראשונה לאנחות
    או הבעל שרוצה אישה נוספתו כדי שגם הראשונה לא תהיה בודדה וגם הילדים יהיו תחת בית בריא של אבא ואמא.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
מענה ל־גבר די מיואש
פרטים: