היתר אשה נוספת - הראשל"צ יצחק יוסף והמוהרא"ש שיק זצ"ל.

עוד מהרב יצחק יוסף

נושא אשה שנייה בדורנו

עוד בנושא…

גבי גזית

צביעות: גבי גזית שפרש מתפקידו כשדרן עקב תלונות על הטרדה מינית, מאשים את הרב סופר ב"זלזול בכבוד האישה והדרת נשים", ומקבל ממנו מענה מוחץ על האינטרס הנשי בעד ריבוי נשים.

לראיון המלא

סקר

הייתם רוצים עוד אישה?

הצגת תוצאות

Loading ... Loading ...

תוצאות הסקר!

למעלה מ 60% מקרב הגברים ו 35% מקרב הנשים בעד

הכי נצפים היום

הבית היהודי השלם

אי זוגי: בית המשפט ביוטה מתיר פוליגמיה

פורסם ב: יום שלישי 17 דצמבר ,2013

בעקבות עתירה של אדם הנשוי לארבע נשים קבע שופט שאין לפעול בהליכים חוקיים נגד מי שנשוי ליותר מאישה אחת. המורמונים חוגגים


אחרי שורת פסיקות תקדימיות שאישרו נישואים חד-מיניים הצטרף בית המשפט הפדרלי ביוטה לתהליך ההגדרה מחדש של מוסד הנישואים בארה"ב,

מעכשיו לא רק שניים.

כשביטל את התקנה האוסרת אורח חיים פוליגמי. מעתה לא נצטרך לחיות בחשש שמישהו ידפוק בדלת וייקח לנו את הילדים", חגגו מגישי העתירה.

במשך עשרות שנים הייתה מזוהה הקהילה המורמונית, שאליה משתייך בין השאר גם מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות בבחירות האחרונות מיט רומני, עם נישואי הפוליגמיה. כרבע מחברי הקהילה המורמונית היו שותפים לאורח החיים הזה, שעודד ריבוי נשים החיות בשיתופיות זו לצד זו.

כל זה נעצר, לפחות מבחינה רשמית, בשנת 1904, כשמנהיג הכנסייה המורמונית ג'וזף סמית אסר את הפוליגמיה ואף התחייב לפני חברי הקונגרס האמריקני שלא ינפיק תעודות נישואין למי שמבקשים לחיות עם כמה נשים. ביוטה, מעוז הקהילה המורמונית בארצות הברית, נחשב החוק מחמיר במיוחד והוא אף אוסר חיים עם כמה נשים גם ללא חתונה רשמית.

עם זאת, קרוב ל-40 אלף מורמונים המשיכו לנהל אורח חיים פוליגמי הלכה למעשה, בידיעה שמדובר בעבירה על החוק שעלולה להוביל למעצר. ביום שישי האחרון קבע שופט בית המשפט הפדרלי קלארק וואדופס כי הסעיף האוסר חיים עם כמה נשים מנוגד לתיקון הראשון לחוקה האמריקנית הנוגע לשמירה על חופש הדת. חשוב להדגיש כי בפסיקתו לא התיר השופט רישום רשמי של יותר מאישה אחת לגבר אחד, אלא קבע שאין לפעול בהליכים חוקתיים נגד מי שבוחרים מרצון לנהל אורח חיים פוליגמי.

פסיקתו של השופט, שהתקבלה בהתלהבות בקרב אלפי מורמונים, באה בעקבות עתירה שהגיש לפני שנתיים קודי בראון, כוכב תוכנית הריאליטי 'Sister Wives' המציגה את חייו ביוטה עם לא פחות מארבע נשים ו-17 ילדים. "הרבה אנשים לא תומכים בריבוי משפחות", (plural families) נאמר בהודעה שפרסמה המשפחה בעקבות הפסיקה. "אנחנו מקווים שכעת שכנינו ושאר האזרחים במדינה ילמדו לכבד את הבחירות שלנו כחלק מריבוי האמונות והדתות במדינה הנפלאה שלנו".

" הידיעה שאנחנו כבר לא עבריינים היא הקלה גדולה", הגיבה אן ווילד, מייסדת התנועה לקידום הפוליגמיה. "עכשיו לא נצטרך לחיות בפחד שמישהו ידפוק לנו על הדלת וייקח מאיתנו את הילדים. ההחלטה הזאת תעלים את הסטיגמה הנלווית לאורח החיים שמקורו באמונה דתית". 

קהילות פוליגמיות רבות בארצות הברית הן למעשה כתות קיצוניות, והפעילות נגדן נובעת בעיקר בעקבות ניצול מיני של קטינים והתעללות. במקרים רבים קטינות נאלצות להתחתן עם גברים המבוגרים מהן בשנים רבות.

מקור לכתבה

פורסם על ידי:

ממטרות אתר הבית היהודי השלם לשמוע את דעתם של הגולשים בו ולענות באמצעות רבני האתר על שאלות שיופנו מהם . כמו כן האתר משמש מקום מפגש וירטואלי בין כל אלה המעונינים במשפחה מרובת נשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *