היתר אשה נוספת - הראשל"צ יצחק יוסף והמוהרא"ש שיק זצ"ל.

עוד מהרב יצחק יוסף

נושא אשה שנייה בדורנו

עוד בנושא…

גבי גזית

צביעות: גבי גזית שפרש מתפקידו כשדרן עקב תלונות על הטרדה מינית, מאשים את הרב סופר ב"זלזול בכבוד האישה והדרת נשים", ומקבל ממנו מענה מוחץ על האינטרס הנשי בעד ריבוי נשים.

לראיון המלא

סקר

הייתם רוצים עוד אישה?

הצגת תוצאות

Loading ... Loading ...

תוצאות הסקר!

למעלה מ 60% מקרב הגברים ו 35% מקרב הנשים בעד

הכי נצפים היום

הבית היהודי השלם

זעקת ילדי אמהות חד הוריות

פורסם ב: יום שלישי 19 פברואר ,2013

מאיר הלוי

האמנם קידמה?? הבאת ילד ללא אבא וללא לנישואין בבחירה??

כל אדם זקוק למזון פיסי כדי לקיים את גופו, כך כל אדם זקוק למזון רגשי של אהבה, תמיכה, עידוד ושמחה כדי לקיים את ישותו.

 

חלק מפגעי המודרניזציה הליברלית הוא הפיכתנו לטכנולוגים מידי, שכלתניים וקרייריסטים, וכאשר ישנה אישה אשר חלק מתכנון הקריירה הוא הבאת ילד בגיל 35-40 בתור אמא חד הורית, הדבר מצביע על כך שאותה אישה לא יכלה ליצור קשר בריא וטוב של אהבה ותמיכה הדדית עם בן זוג. איך אותה אישה חושבת לרגע ליצור קשר בריא וטוב עם ילד?? שלפחות בשלבים הראשונים שלו הוא טיפוס מאד אגואיסטי ואגוצנטרי, כדרכו של כל תינוק?

להביא ילד לעולם, לפי חז"ל, זה טיבעה של האישה. לכן היא לא מצוות על פריה ורביה, והאיש כן מצווה. בעולם החילוני נפוצה האימרה "שבשביל כוס חלב לא צריך לקנות את כל הפרה", לכן הרבה גברים לא מבינים בכלל בשביל מה להתחתן ולהביא ילדים במסגרת משפחתית. לכן הצורך של אישה להביא ילד לעולם הוא חזק ומוטבע בה מעצם ברייתה.

כיום ישנן גם נשים דתיות שמאד רוצות להביא ילדים לעולם, ולמלא את תפקיד שיועד להן וזה להיות אמא, אך לא מוצאות את הזיווג שלהן, אז מה הן עושות? פונות למכון פועה, ונידחות, פונות למקומות אחרים, ואז מקבלות פסיקה ללכת לבנק זרע של גויים בצרפת או גרמניה, זאת כדי שלא יהיה ממזרות בישראל של אח ואחות.

כך נולד לו ילד שלא מקבל דמות של אב, חז"ל קוראים לו שתוקי שכאשר שואלים אותו מי האבא שלו הוא שותק, ובמקרים האלה הוא תמיד יוכל לטעון שאבא שלו הוא בנקאי – מבנק הזרע.

מי ישלם את מחיר הצער של שתוקי אחד?? את הבעיות הנפשיות של להיות ללא זהות אב, את מחיר הדמיונות שמציפים ילד כזה, והן רבים מספור, ואת מחיר הביזיונות כאשר הילדים האחרים יגלו שהוא שתוקי??

מאד חשוב שלילד יהיה אבא אוהב, שמח ותומך, זה פשוט קריטי מבחינת הבריאות הרגשית והנפשית של הילד, ביחוד למי שרוצה להביא ילד לעולם ושלא יהיה עם סטיות כאלה ואחרות.

צריך להבחין בין נשים שניסו חיי נישואין ונתגרשו, או חלילה נתאלמנו, ואז בלית ברירה נותרו ללא בעל, במיקרה כזה הילד יודע שיש לו אבא בעולם הזה או בעולם הבא.

בכלל, ההמצאה של המושג "משפחה חד הורית" בעשר שנים אחרונות זה עוד עיוות של פגעי הזמן המידרוני.

האם ישנם פתרונות יצירתיים אחרים מ"משפחה חד הורית"?

בעולם המזרחי תמיד היו מספר נשים לגבר אחד או פילגשים. לא נכנס לנושא האם רצוי להיות אבא במשרה חלקית אבל בהחלט חשוב שילד שבא לעולם ידע שהוא רצוי ואהוב גם על-ידי אביו וגם על-ידי אימו.

ישנם פוסקים שכבר פסקו בדורנו, שאם המטרה של התקשרות בין איש לאישה היא להביא ילד לעולם, אז זו מצווה גדולה מאד, כפי שמופיע בדברי הנשר הגדול הרמב"ם בהלכות אישות פרק ט"ו הלכה ט"ז: "אף על-פי שקיים אדם מצות פריה ורביה, הרי הוא מצווה מדברי סופרים שלא יבטל מלפרות ולרבות כל זמן שיש בו כח, שכל המוסיף נפש אחת בישראל כאילו בנה עולם."

וכפי שמופיע בדברי רבותנו: בבוקר זרע זרעך ולערב אל תנח ידך…" ( קהלת יא,ו') ר' דוסתאי בשם רבי שמואל בר נחמן" אם היו לך בנים בנערותך, קח לך אישה בזקנותך והעמד בנים, וממי אתה למד, מאברהם, שהיו לו בנים בנערותו, ולקח אשה בזקנותו והעמיד בנים. הדא הוא דכתיב:" ויוסף אברהם ויקח אשה וגו'". ( אברהם אבינו היה בן 137 כאשר נשא את קטורה והביא עוד 6 ילדים). ובדברי רבותינו מופיע שכל יהודי חייב לעסוק בפריה ורביה שאם לא כן על מה תשרה השכינה על העצים והאבנים??!! הרי היו ישראל שישים ריבוא פחות אחד וזה לא עסק בפריה ורביה, נמצא זה מחסיר שכינה מישראל. לא תהו בראה לשבת יצרה.

ובוודאי ישנם אנשים שינופפו מיד עם חרם דרבנו גרשום, אבל האם אותם אנשים ירדו לסוף דעתו של רבנו גרשום? שהרי רבנו גרשום שנפטר בשנת ד' תת, לפני 937 שנה, ואז פרסם חרם לחמש מאות שנה, ומדוע לא בהינף קולמוס כתב חרם זה לדורות או לשש מאות שנה או לאלף שנה? אולי ראה שיגיע זמן של ההמצאה שנקראת "משפחות חד-הוריות", ועדיף שיהיה לילד אבא או שיגיע זמן ש( חס ושלום ) שתתקיים הנבואה של "והחזיקו שבע נשים באיש אחד", ואז ממילא יותרו מספר נשים לגבר אחד. כלומר, חרם דרבנו גרשום הסתיים לפני 463 שנה זאת גם לפי פסיקת האשכנזים, לגבי התימנים החרם מעולם לא התקבל.

אבל שוב ההיתר הוא מה שההלכה התירה אישה שניה, וכן פילגש, הינו אך ורק לצורך הבאת ילדים לעולם ולא חלילה לצורך בעילת זנות או כבוד או כסף כפי שחז"ל תארו את התוצרים של בעילה כזו.

בגמיה האסורה לפי חוקי המדינה, היא רק לגבי נישואין לשתי נשים, וזה לפי החוק האנגלי ולא לפי חוקי התורה. לכן, לפי החוק מותר לאדם לשאת אישה אחת וכן ידועה בציבור מותרת ואין בכך עבירה על החוק, העיקר שלילד יהיה אבא ואמא אוהבים ותומכים.

הדבר המשמעותי ביותר, שלילד יהיה חוסן כלכלי, רגשי, נפשי וחברתי הוא גם נושא המזונות. כל אב חייב במזונות לבניו, ולפי חוקי המדינה עד גיל 21 ואם ניקח רק לפי 1,000 ש"ח בחודש הרי יוצא 252,000 ש"ח לילד וזה לפני מתנות אהבה תמיכה ועוד.

מפליאה אותי ביותר הסלחנות להמצאה שנקראת "משפחות" של לסביות הומואים וחד הוריות מבנק הזרע, עוד יותר מפליאה אותי הסלחנות וההבנה שילדים בכלל גדלים ב"משפחות" כאלה ועוד מצפים שיהיו בריאים נפשית ורגשית.

אבל מה שאסור בעולם המערבי/נוצרי, מה שהשם אישר לנו, וקיים בכל העולם המזרחי, לזה אין הבנה?? רק את זה אסור וממש מצמרר?? האמנם???

פורסם על ידי:

Avatar of

ממטרות אתר הבית היהודי השלם לשמוע את דעתם של הגולשים בו ולענות באמצעות רבני האתר על שאלות שיופנו מהם . כמו כן האתר משמש מקום מפגש וירטואלי בין כל אלה המעונינים במשפחה מרובת נשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *