היתר אשה נוספת - הראשל"צ יצחק יוסף והמוהרא"ש שיק זצ"ל.

עוד מהרב יצחק יוסף

נושא אשה שנייה בדורנו

עוד בנושא…

גבי גזית

צביעות: גבי גזית שפרש מתפקידו כשדרן עקב תלונות על הטרדה מינית, מאשים את הרב סופר ב"זלזול בכבוד האישה והדרת נשים", ומקבל ממנו מענה מוחץ על האינטרס הנשי בעד ריבוי נשים.

לראיון המלא

סקר

הייתם רוצים עוד אישה?

הצגת תוצאות

Loading ... Loading ...

תוצאות הסקר!

למעלה מ 60% מקרב הגברים ו 35% מקרב הנשים בעד

הכי נצפים היום

הבית היהודי השלם

יבוטל חרם דרבנו גרשום

פורסם ב: יום שני 25 פברואר ,2013

כותבת המאמר:  יעל משאלי ,כותבת קבועה ב ynet יהדות, סופרת דתית.

יעל משאלי ,כותבת קבועה בynet יהדות, סופרת דתית, תושבת אפרת לשעבר, אמא ל 7 ילדים, בהכשרתה יועצת משפחתית, חברת מר"צ וכלת פרס היצירה לספרות עברית .

(הערת המערכת: עמכם הסליחה על הסגנון והניסוח הבוטה והישיר של הכותבת, אך החלטנו לא לשנות, למרות הבדלי התפישה וההשקפה התורנית של המערכת, הכותבת מציינת את המושג פילגש אך הכוונה היא לאשה שניה נוספת כדת ודין שעל זה היה החרם ולא על פילגש) .

יבוטל חרם דרבנו גרשום
אם יש יותר מדי רווקות, יותר מדי דיני טהרת המשפחה ויותר מדי גירושין – אז כנראה שהגיע הזמן שלכל גבר תהיה אישה שנייה. גם יעל משאלי רוצה להיות פילגש.
יעל משאלי | 17/4/2006 8:09
עניין הפילגש נפל עלינו טוב. ה"פילגש" (מושג הכי לא פוליטיקלי קורקט אבל עושה את העבודה מצוין) היא פתרון להרבה מאד צרות, אבל אם לא נשים לב טוב לסטארט-אפ הזה, הוא יתפספס לנו וזה יהיה חבל מאד. המגזר הדתי-חרדי מגלה לאחרונה, כמה דברים הקשורים לזוגיות ומשפחה ולא יודע כל-כך מה לעשות במידע המצטבר:

1. "קשה להיות לבד" – ריבוי הרווקים-ות המבוגרים מעלה את כאבי הבדידות אל פני השטח, ושאלות שונות צפות על פני השו"תים. טבילה לפני נישואים, כן או למה לא? חד-הורות, מאיזה גיל זה כבר בסדר? ועוד כהנה.

2. "משפחה זה לא פיקניק" – חושבים שקשה להיות לבד? חכו עד שתהיו יחד. למצוא בן-בת זוג לחיים זה החלק הקל. להסתדר עם המשפחה שלו\ה זה האתגר האמיתי. כמה שנים אחרי היום המאושר בחייכם תצטערו אולי שלא נשארתם לבד.

3. "שבעה נקיים" – לפני החתונה סיפרו לכם שסט כללי הזהב של "טהרת המשפחה" עוזר לשמר את הזוגיות הטובה, המתגעגעת והתוססת צעירה לנצח? מדוייק. הפרדת כוחות פשוטה ופרימיטיבית. שבועיים בחודש – זה כל מה שגבר ואישה נורמליים יכולים להסתדר. בקושי. אחר-כך צריך אוויר.

4. "אשת חיל מי ימצא" – ובכן, אל תחפשו, חבל על הזמן. אין לנו עניין בזה, הפמיניזם לא עשה לנו טוב מי יודע מה, והשלוש משרות האלה שאנחנו עובדות (אשת-איש, אמא, מורה-גננת-משפטנית) מתישות אותנו. מה הפלא שנשים דתיות מאשפזות את עצמן בערבי חגים במחלקות הסגורות של בתי החולים לרפואת הנפש?

5. "נשים מנגה, גברים תמיד רוצים יותר סקס" איך שלא תהפכו את זה, איך שלא תנסו לדבר על זה בנימוס או בקדושה – זה המצב. כן, גם אצל דתיים. כרגע ההבדל הזה מביא לתופעות נרחבות של ניאוף. לא רק של גברים, כי גם נשים חושבות שיש בחוץ פטנט שיענה על הצרכים שלהן (מנגה).

6. ובסוף – מתגרשים. יותר ויותר ויותר. צעירים שזה עתה נישאו וגילו על עצמם או על הפרטנר שלהם משהו שהם לא אוהבים, מבוגרים שחיתנו את ילדיהם והריהם מצפים כבר לנכדים אבל לא יכולים יותר לסבול זה את זו. ובין לבין – כל התקלות האפשריות. מתגרשים בהמונינו.

יש פיתרון
אז מה עושים? פילגש! זה מה שעושים. טוב, לא קוראים לזה ככה, אבל זה מה שעושים. לוקחים לכל גבר יותר מאישה אחת. המיזם הגאוני הזה לשיפור חיי המשפחה חייב להחזיר עטרה ליושנה. יבוטל חרם דרבנו גרשום לאלתר. עברו אלף שנים, כבר למדנו כמה דברים על נשים וגברים, ונראה לי שיותר עדיף לנו הסידור הקודם.

ראשית – תיפתר בעיית הרווקות המאוחרת באופן דרמתי (סעיף 1). הבחורים יפסיקו להסס כל כך לפני שהם מחליטים להתחתן. תמיד הם יוכלו לבחור אחר-כך עוד אחת. ועוד אחת. והבחורות תוכלנה למצוא "חיבוק" אצל גבר נשוי, אבל בלי להפסיד מזה כלום, להיפך.

שנית – כל אישה נשואה בפז"מ של יותר מחצי שנה כבר יודעת שהרבה יותר כדאי לה שתהיה בבית לפחות עוד אישה. חוץ מהקלה בעבודות הבית זה יאפשר לה הזדמנויות
שהיא לא יכולה לממש היום (סעיפים 3,5,4), זה ישחרר אותה מהצורך להסביר למה גם בשבועיים שהיא "טהורה" היא לא ממש צריכה את זה כל יום, יהיה לה עם מי לדבר ולצחוק ולשתות קפה אחרי-הצהריים. תמיד תהיה שם עוד אישה כדי להיות זו שמסתדרת עם המשפחה שלו (2) ואם כל זה לא מספיק לה והיא בכל זאת צריכה לנאף בעצמה, מישהי תעסיק את בעלה ותאפשר לה פנאי מחוץ לבית. וכל זה יצמצם עד מאד את הצורך בסעיף 6.

וזה לא יהיה כמו לפני אלף שנים, שנשים לא פירגנו לעצמן ולצרותיהן (אתם מאמינים שככה קראו לזה אז?) את העונג הזה של משפחה רב-נשית, היום אנחנו משהו אחר לגמרי. אנחנו מודעות לעצמנו, אנחנו לגמרי בעד נשים, אנחנו מתוחכמות, חכמות, חזקות, שוות. נראה לי ממש פיתרון צודק וחכם לכו-לם.

פורסם על ידי:

ממטרות אתר הבית היהודי השלם לשמוע את דעתם של הגולשים בו ולענות באמצעות רבני האתר על שאלות שיופנו מהם . כמו כן האתר משמש מקום מפגש וירטואלי בין כל אלה המעונינים במשפחה מרובת נשים.

 1. מסכים עם כל מילה ועוד יותר מזה.. הרי כל מה שלא מתפתחת התופעה המבורכת הזו.. היא בגלל מה יאמרו עלי.. ואני בתור נשוי ומאושר עם ילדים מדהימים ויפים ואשה מיוחדת במינה שאני אוהב אהבת נפש! יש לי אפשרות כלכלית להחזיק עוד אשה ולכלכל גם אותה.. ובכךאזכה לעוד הרבה צאצאים עוסקים בתורה וגמ"ח ואשמור על עצמי יותר בקדושה.. וגם פחות רווקה בודדה בעולם השידוכים האכזר! מוזר מאוד מדוע גדולי הדור המפורסמים לא מעודדים את המהלך.. ומכניסים את המודעות לציבור! הרי התימנים שנהגו כן.. הם העדה היחידה שהגיעו מהגלות 100% חרדים עם זקנים ופאות ויודעים את כל התורה בע"פ!!! אולי יש דברים בגו? אולי זו אכן נוסחה מנצחת לחיי תורה שלווים? משום מה נוצרה התחושה שמטאטים מתחת לשטיח.. אז אולי לפחות שיתירו את כל הרווקות שעברו את גיל 30… כי בעוד 10 שנים כבר לא יוכלו להוליד ילדים.. בואו נתפקח בזמן! לפני שיהיה מאוחר! כבר שנים שאני חושב על המהלך הזה. וגיליתי שיש מי שאכפת לו. עד שהמצב יתפתח.. אני יודע על גבירים חרדים גם אשכנזים שמחזיקים אשה שניה ודירה נוספת ומבקרים שם לעיתים לא תדירות בטענה לילדים שאבא עובד בחו"ל והם גדלים לבד ובחוסר ביטחון עצמי. הגיע הזמן שהדור יפנים שהתופעה לגיטימית והיתה נהוגה מאז ומעולם ביהדות. עד לפני שהציונות השתלטה על הכל!
  מצפה לתגובות נוספות…

 2. אני מסכים עם כל מילה גם סבא שלי הגיע לארץ עם שתי נשים ואני מכיר הרבה שהיו נשואים לשניים חלקם יחד וחלקם בנפרד אבל אם מראש האישה יודעת מזה והיא מסכימה למה לא לבריאות להם ייהנו גם אני מוכן להיות עם שתיים בע"ה אם מישהי מעוניינת אפילו 2 אני זורם

 3. אתם רציניים?
  לפרסם את השטות והתועבה הזו, של כותבת קלת דעת (לא מכירה אותה, רק לפי הכתוב) באתר שמתיימר להיות הלכתי?

  באמת מזל שכמעט לא גולשים כאן.

 4. בתקופה שבה יש למעלה מעשרה מליון מתבוללים יהודים ברחבי העולם, לשאת אשה נוספת זה פתרון קדוש למניעת התבוללות כה אדירה ולצמצום משמעותמ תוך מספר שנים.

 5. יש מקרים שזה מאוד נצרך לשני הצדדים לדוגמא יש זוגות שלא רוצים להפרד אבל לא ממש מסתדרים ביחד צמוד 24/7 ומה שעושה להם טוב זה לחיות קצת בריחוק אבל הגבר לא מסוגל לזה ורוצה עוד אישה הן באמת בשביל קשר צמוד שהוא מחפש והן בשביל הצורך.. 

  יש מקרים שהזוג רוצה להיפרד אך לא להתגרש כי יש להם ילדים ותאכלס הם מסוגלים לחיות ביחד.. כל עוד זה קצת בריחוק וקצת בקירוב אבל לא ביחד באותו בית 24/7 וזה פתרון להרבה זוגות לא להתגרש סתם עם כל הלכלוך והרס ילדים שבזה…

  יש עוד כל מיני מקרים קצת יותר מורכבים כמו למשל זוג שהתחתן והתגלו כמה בעיות באישה לא בדיוק בריאותיות אלא לפעמים נוירולוגיות שיכול לקחת הרבה זמן לשפר אותם ובנתיים אי אפשר לנהל ככה בית אבל זך הכל האישה טובה וחבל להתגרש….

  או סמינריסטיות שמתחתנות בגיל מאוד צעיר 19 20 וחלק לא קטם מהם מגלות אחרי החתונה שהם ממש לא בנויות בכלל לקשר זוגי {לא שהם לא מסוגלות לקיים יחסים אלא בכללי} והם מאוד צעירות באופי וצריכות להתבגר כמה שנים וקשר צמוד מאוד מביא המון בעיות שלום בית אבל כשלגבר יש עוד אישה יותר בוגרת או יותר מוכנה הוא רגוע ונותן לשניה את הזמן שלה להתבגר ולהביא ילדים בקצב הנכון לה 

  מה שהיה ליעקב אבינו 13 ילדים כולל דינה זה לא מאישה אחת… גם היום לא כל אחת מסוגלת להביא ילד כל שנה שנתיים ונוצר המון לחץ על הנשים מצד הגברים וגם בכלל יש לפעמים לחץ ציבורי להביא ילדים ובסוף הנשים משתגעות… וגם אין זמן ופנאי ושפיות הדעת לגדל את הילדים והכי חשוב לחנך אותם כי האמא עסוקה בעוד ילדים ועוד הריון… אבל כשלגבבר יש כמה נשים זה פותר המון בעיות בקיצור גם בזוגיות וגם בכלל.. גבר שהוא יותר רגוע ומסופק ומרגיש מלא שמה שאין באחת יש בשניה הוא בוודאי לומד יותר ברוגע ובסיפוק וכמובן אין בעיות של קדושה זה מצמצם את הסיכויים מאוד מאוד… הוא יהיה גם אבא יותר טוב ובעל יותר טוב פחות תלונות פחות עצבים…

  השאלה שלי היא איך זה יתפס אצל הילדים… וכמובן שלא כל אחד מתאים לזה צריך ללמוד קצת זוגיות וחינוך ולהיות קצת בוגר.. אבל בכללי כן זה גם ימנע המון עבירות והמון בעיות בקדושה והמון קולות שלא כל כך רצויות..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *